سیلیکات برد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در امر ساخت و ساز و رعایت نکات ایمنی به شکل بهینه، کاربرد مناسب عایق ها از اهمیت ویژه ای جهت محافظت ساختمان ها در برابر آسیب های احتمالی برخوردار می باشد. عایق های باکیفیت و کاربردی از جمله سیلیکات برد می تواند به عنوان یکی از مصالح جدید و کارآمد در این زمینه معرفی گردد. سیلیکات برد یک محصول عایق حرارتی است که می تواند در دمای بالا عملکرد مناسبی در جهت عایق کردن سقف و دیوارها از خود نشان دهد. این محصول با داشتن وزن سبک، انتقال حرارت به مقدار کم، قدرت بالا و نصب ساده و راحت به عنوان یک محصول بادوام و قابل اعتماد معرفی می شود. 

این محصول از سلولز و سیلیکات های معدنی، اکسید آلومینیم، فیبر سلولز و همین طور سیلیس تشکیل شده است و در جذب آب بسیار موثر عمل می کند. به دلیل وجود درصد معینی از ترکیبات معدنی تقویت شده و تکنولوژی پیشرفته ای که در قالب سازی و پردازش های ویژه روی آن انجام می شود می تواند یکی از مصالح پیشنهادی مناسب در ساخت و ساز قلمداد شود.

سیلیکات برد
سیلیکات برد

فرایند تولید سیلیکات برد

این عایق مناسب طی فرایند اتوکلاو در حرارت بالا و فشار زیاد تولید می شود در نتیجه یک محصول پایدار و بادوام می باشد و امروزه به عنوان یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد طرفداران زیادی دارد. ترکیبات انتخابی برای تولید این محصول در نهایت سبب ایجاد مقاومت، دوام و سختی سیلیکات در برابر رطوبت می شود. اگر این محصول در معرض رطوبت قرار گیرد بدون از دست دادن قدرت دائمی خود به صورت خشک باقی می ماند. به دلیل فقدان مواد محلول یا ترکیبات قلیایی آزاد که سبب ایجاد خاصیت حل شوندگی در برابر رطوبت می شوند این محصول به عنوان یک ترکیب بسیار مقاوم معرفی می گردد.

قالب گیری این محصول به شکل متفاوتی انجام پذیر است که به صورت نیم کره یا قسمت هایی از کمان قابل عرضه می باشد تا برای نصب در سقف انبارها و اماکن مختلف قابل استفاده باشد.

سیلیکات برد
سیلیکات برد

کارایی مناسب و بهینه سیلیکات برد

صفحات سیلیکات برد اغلب به عنوان مواد مقاوم به آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرند. کارایی مناسب و بهینه این محصول در شرایط متفاوت می تواند پایداری عالی و مناسبی را از خود نشان دهد در نتیجه برای مراحل اولیه ساخت و ساز به عنوان یک پوشش داخلی و خارجی انتخابی مطلوب می باشد. کیفیت موجود در سیلیکات برد با گذشت زمان از بین نمی رود و نور خورشید و رطوبت به هیچ عنوان نمی تواند در کارایی و عملکرد مناسب آن نقصان ایجاد کند.

این نوع عایق به عنوان یکی از جدیدترین انواع مصالح ساختمانی و دوستدار محیط زیست شناخته می شود که عملکرد بسیار مناسبی در پروژه های ساخت و ساز اماکن تجاری و صنعتی ایفا می کند. 

 

سیلیکات برد
سیلیکات برد

ویژگی های مطلوب سیلیکات برد به عنوان عایق

تراکم حجمی کم به دلیل ترکیبات مناسب و قابلیت حمل و نقل راحت

هدایت حرارتی کم

مقاومت بالا در برابر گرما

ثبات در برابر آتش

استحکام بالا

وزن سبک

طول عمر زیاد

نصب آسان

ضدآب و مقاوم در برابر ضربه

مقاومت بسیار زیاد در مقابل خوردگی و ترکیبات شیمیایی و همین طور آلودگی های قارچی و بیولوژیکی سبب پرمصرف شدن این محصول در ساخت و سازهای جدید شده است.

در حین تولید آن مقدار بسیار کمی انرژی مصرف می شود از این رو به عنوان یک عایق مناسب با کمترین میزان انرژی تولیدی شناخته و معرفی می گردد.

این محصول به سادگی تحت تاثیر بخار و نور خورشید قرار نمی گیرد و به میزان زیادی مانع از عبور صدا می شود و به عنوان یک عایق صوتی خوب عمل می کند. این محصول در مکان هایی که احتمال حمله موریانه ها وجود دارد به عنوان یک عایق پوششی بادوام و مقاوم عمل می کند.

 

سیلیکات برد
سیلیکات برد

کاربرد سیلیکات برد

این عایق به عنوان یک پوشش مناسب جهت دیوارها و همین طور سقف های خارجی کاربرد دارد.

برای دیوارهای داخلی، پارتیشن و سقف می تواند یک انتخاب مطلوب باشد.

این محصول دارای کاربرد تزیینی نیز هست و برای دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از محصولات کاربردی قابل استفاده می باشد.

سیلیکات برد به عنوان یک پوشش محافظتی برای کانال های انتقال نیرو عمل می کند و در نهایت می تواند به میزان قابل توجهی مانع از بروز آتش سوزی در محیط شود.

در نتیجه با استفاده از این محصول به هنگام ساخت و ساز به لحاظ رعایت نکات ایمنی و مقاومت بالای این محصول در مقابل آتش سوزی به عنوان یک نوع مصالح پراهمیت مورد توجه قرار می گیرد.

جهت عایق کاری در مراکز پتروشیمی و نیروگاهی کاربرد دارد به همین ترتیب برای عایق کاری لوله های فولادی و آهنی می تواند یک انتخاب مناسب باشد. به این ترتیب نسبت به سایر عایق ها از ویژگی ها و مزایای اختصاصی تری برخوردار است که کاربرد آن را گسترش می دهد.

 

سیلیکات برد
سیلیکات برد

انواع سایزهای سیلیکات برد

این محصول به شکل منعطف تولید می شود و دارای سایزهای متنوعی است تا قابلیت استفاده از آن افزایش پیدا کند. اغلب سایزهای مورد نظر در تولید این نوع مصالح ساختمانی با ضخامت 6 میلی متر، 9 میلی متر و 12 میلی متر می باشد. البته سایزهای کوچکتر نیز برای تولید این محصول وجود دارد تا قابلیت استفاده از آن افزایش پیدا کند.

به طور کلی جهت استفاده از سیلیکات برد برای قسمت های مختلف و پوشش سقف و دیوارها از ضخامت های متفاوتی استفاده می شود که با توجه به استانداردهای مشخصی تعیین شده است تا بهترین و مناسب ترین کارایی را ایفا کند.

رنگ های مختلفی در تولید این محصول در نظر گرفته می شود تا کاربرد مورد نظر را هماهنگ با سلایق مختلف داشته باشد.

مقاطع استاندارد با شکل های مختلف که برای ساخت سیلیکات بردها در نظر گرفته می شود سبب استفاده مناسب از آن می شود که در نتیجه به عنوان یک پوشش خوب عمل می کند. تولیدکنندگان متفاوتی در زمینه تولید و عرضه این محصول فعالیت دارند و این محصول بسته به ویژگی ها و خصوصیات متفاوت با قیمت های مختلفی عرضه می شوند.

به هر میزان که کیفیت تولید محصول بیشتر باشد در نتیجه طول عمر مناسب و بالای آن حفظ می شود و قیمت آن نیز  با در نظر گرفتن کیفیت تعیین می گردد.

سیلیکات برد
سیلیکات برد

دیوارساز

 

دیوارساز از سال 1387 اقدام به فعالیت در حوزه تولید بلوک های سبک نموده و با سابقه درخشان خود طی این سالها توانسته است اعتماد این صنعت را بیشتر جلب نماید ...

آدرس : تهران، میدان بنی هاشم، مجتمع حافظ، واحد7

 

خبرنامه

برای اطلاع از تخفیف های استثنایی عضوی از کسانی که خبرنامه دیوارساز را دریافت می کنند، باشید.

Search